Steeds meer troepen hebben de lange vlucht van Europa naar de VS achter de rug. Best vermoeiend, maar ook wel spannend, leuk en... lang. Het eten en drinken onderweg is prima, de films en games zijn ook goed geregeld, maar... je wilt gewoon zo snel mogelijk aankomen in de VS. En dat is gelukt! Na de checks bij de douane en het ophalen van de bagage worden de troepen opgewacht door mensen van het contingent management team (CMT). Daarna vertrekken de troepen met de bus naar het jamboreeterrein.

De jeugddeelnemers (en de troepstaf) zijn eigenlijk best moe, maar... wat is het geweldig als je WSJ-droom steeds dichterbij komt. Als je wel moe bent, maar wel goed aangekomen in de VS. Als je je tas weer hebt, als je paspoort is goedgekeurd en als je daarna relaxt in de bus zit. En die bus gaat direct naar het WSJ-terrein. Het duurt nog even, maar... dan ben je er echt! De troepen komen pas aan in het donker, maar na een goede nacht slaap kunnen ze het WSJ-terrein echt gaan verkennen.