Gelukkig zijn ook de Tompoezen en de tweede helft van de Soezen nu onderweg naar Amerika. Ze begonnen door een geannuleerde vlucht met een valse start, maar gelukkig zijn ze nu alsnog onderweg. Als alles goed gaat, komen ze 's avonds laat (of 's morgens heel vroeg) aan in Amerika.

Het is een beste tegenvaller als je heel graag wilt vliegen, maar de vlucht wordt geannuleerd. Helaas is daar niets aan te doen, maar een vliegtuigmaatschappij doet erg zijn best om ervoor te zorgen dat iedereen toch snel op weg kan. En dat is gelukt! Dus... zij genieten nu van het inflight-entertainment, van de hapjes en drankjes, ze zullen moe aankomen, in de bus in slaap vallen en daarna hun tent in rollen op het jamboreeterrein. Maar voordat ze echt in hun jambotentje liggen hebben ze echt nog een flinke reis voor de boeg.