De eerste troepen zijn goed aangekomen op de campus van de American University in Washington DC. Na een busreis van 5-6 uur hebben ze uitleg gekregen over campus, hebben ze de bus uitgeladen en konden ze bijna meteen naar de eetzaal om te genieten van het buffet. Het is even wennen aan deze nieuwe omgeving.

Het is even een heel andere omgeving: De troepen waren nog gewend aan grote velden, veel tenten en veel buitensport, maar op de campus is dat anders: Grote, serieuze gebouwen, veel steen, maar toch veel groen. Als de spullen uitgeladen zijn, vinden de deelnemers snel hun kamers en kunnen ze bijna meten doorlopen naar het uitgebreide buffet. Ze vinden hun weg snel, net als op het jamboreeterrein. Op het WSJ-terrein wisten ze al snel waar alles was, dat is op de campus vast ook zo. Maar eerst even uitrusten en een klein beetje bijkomen van de jamboree...