Bij het Welcome Centre is het erg druk vandaag, zo'n 4.000 IST'ers komen vandaag en dat leidt natuurlijk tot rijen. Op zich niet erg, maar... met de 'rainy-sunny-thing' zoals één van de Amerikanen het omschrijft is het soms vervelend: Ineens valt er een onweersbuitje, daarna is het weer weer zonnig en even later vallen er weer flinke druppels. Toch wachten de IST'ers gewoon geduldig af en kletsen alvast bij met de mensen voor of achter hen in de rij. Eigenlijk is het best gezellig, maar na een lange reis wil je gewoon snel naar je tent toe, zodat je even bij kan komen op je veldbed.

Bij het inchecken komt nogal wat kijken: Een paspoortcheck, een check of de Safe from Harm-cursus is afgerond, een check voor de kledingmaat, een vragenlijst over gezondheid en ga zo maar door. Gelukkig staat binnen de airconditioning aan en als de IST'ers eenmaal in de bus naar het jamboreeterrein zitten, gaat het snel. Uiteraard worden ze op het terrein ontvangen door team IST-coördinatie, die ze meteen wegwijs maakt op subcamp Echo. Het is een mooie, maar vermoeiende dag. Toch weten ze morgen allemaal precies wat er moet gebeuren en gaan ze een top-jamboree tegemoet.